Trendy


2018-09-10

Kolor morski łaczy w sobie harmonię zieleni i spokój błękitu. 

Ten wyrazisty odcień – bardziej wyrafinowany i głębszy od turkusu – dobrze komponuje się z łagodnymi, neutralnymi barwami, zwłaszcza bielą oraz kolorami drewna.
 
Wnętrza pełne są zieleni w postaci roślin doniczkowych  
 
Należy go stosować z umiarem jako, że jest to kolor bardzo dominujący

2018-02-26

Kolor musztardowy to świetna alternatywa dla koloru żółtego. Jego zgaszona barwa pięknie odbija światło, a w jego składzie znajdziemy kolor żółty, brązowy i złoty. 

→ Kolor pięknie łączy się z zielenią lub kolorem morskim

→ Zgaszony kolor musztardy zestawiony z minimalistyczną szarością zmienia się na jej tle i nabiera szlachetnego charakteru.

→ Pięknie wygląda zarówno we wnętrzach nowoczesnych jak i retro. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2017-10-17

W tym sezonie w naszym wnętrzach panuje moda na zieleń w każdej postaci od żywych limonkowych barw do tych zgaszonych aż po oliwkowy. Prawdziwą inspiracją jest dla nas dżungla i jej odcienie. Kwiatem doniczkowym numer jeden jest monstera.

Zielone wnętrze pozwala na prawdziwy relaks i odpoczynek dlatego ten trend coraz częściej gości w naszych domach. Dodatkowo zielony kolor optycznie powiększa wnętrze. 

 

W naszej ofercie znajdziesz produkty inspirowane tym trendem od firan i zasłon przez akcesoria łazienkowe czy sztuczne kwiaty. 

 

 

2021-10-04

Złoto zawsze modne, zarówno w przypadku delikatnych dodatków jak i dużych powierzchni np. tekstylnych dekoracji okiennych. Przepięknie łączy się z kolorem ochry - subtelnym, delikatnym eleganckim.

Ochra to kolor wyjątkowy. Pięknie współgra ze złotem, podkreśla jego elegancję.

2018-09-10

 

 

 

 

Dobór odpowiedniej taśmy do firanki zależy od wielu czynników:

- Materiału z jakiego wykonana jest firanka, jej plastyczności czyli oporności z jaką poddaje się ułożeniu,
- Gęstości (stopnia prześwitu, przezierności, zaciemnienia) oraz miejsca (pokoju) w którym ma pełnić daną funkcję,
- Wielkości wzoru umieszczonego na firance,
- Od tego czy firanka ma wykończenie u dołu – np. obciążnik ołowiany, lamówkę, gipiurę,
- Od tego czy wolimy, aby nasze firanki sprawiały wrażenie równo ułożonych, uporządkowanych z góry na dół, czy też jesteśmy zwolennikiem artystycznego nieładu we wnętrzu- a tym samym na oknie.

Firanka o szerokości 600cm na taśmie marszczącej uniwersalnej może mieć wymiar użytkowy 200-500cm. Szerokość użytkową zawsze można zmodyfikować za pomocą marszczeń - firankę marszczy się mocniej lub słabiej, przez co uzyskać można nawet dodatkowy metr użytkowy, lub zwęzić o zbędny metr bieżący.

 
Mocniejsze marszczenie lepiej kryje to, co za oknem i odwrotnie, co z zewnątrz widzą przechodnie.
 
Jeżeli mamy okno z widokiem na piękne krajobrazy czy ogród, które lubimy oglądać siedząc w fotelu, lepiej wybrać mniej zmarszczoną firanę z przejrzystej tkaniny.
 
Do lekkich firanek odpowiednie będą taśmy firanowe wąskie i transparentne, które będą niewidoczne np. taśma żyłkowa.
 
W przypadku grubych i ciężkich firan czy zasłon lepiej zastosować mocne i odpowiednio szerokie taśmy np. taśma bawełniana lub rzepowa. 

2018-02-14

Jeśli Twoje okno ma niestandardowe rozmiary, masz ochotę na fantazyjną dekorację lub po prostu nie możesz znaleźć wymarzonej gotowej firany lub zasłony warto rozważyć zakup tkaniny metrażowej.

Przed zakupem firan lub zasłon na metry powinno się dokładnie wymierzyć na jakiej wysokości znajduje się karnisz oraz jaki jest rozmiar okna. Należy również zastanowić się jakiego rodzaju wykończenie będzie dla nas najodpowiedniejsze.     

DŁUGOŚĆ FIRANY / ZASŁONY

► Krótkie firany / zasłony powinny być zmierzone od drążka karnisza lub szyny do 15 cm poniżej parapetu.
► Długie firany / zasłony mierz od drążka karnisza lub szyny do podłogi – dodaj zapas, jeśli zasłona / firana ma spływać na podłogę.
 
SZEROKOŚĆ FIRANY / ZASŁONY
 
► Zmierz szerokość okna między ościeżnicami oraz szerokość karnisza.
► W przypadku zasłony dodaj 30 cm z każdego boku na zsunięcie zasłon. Należy pamiętać o zapasie – ok. 5 cm z każdej strony na szwy.
 
PLANOWANIE ZAKUPU FIRANY / TKANINY W METRAŻU

Po wymierzeniu okna oraz karnisza wymierz dokładnie potrzebną szerokość tkaniny. Podane wartości są ogólne – szczegółowe powinny być dobierane zgodnie z indywidualnymi potrzebami klienta.

► Szerokość karnisza x 1,5 lub x 2 – dla firany gęsto zdobionej
► Szerokość karnisza x 3 – dla gładkich woali, organtyny
► Szerokość karnisza x 2,5 – dla klasycznych zasłon wykonanych z tkanin cieńszych
► Szerokość karnisza x 1,5 – dla nowoczesnych projektów zasłon
► Szerokość karnisza x 1 – dla paneli zasłonowych

 

Długość firan / zasłon należy powiększyć o ok. 7 cm na wykończenie górne i  ok. 8 - 15 cm na podwinięcie na dole każdej zasłony.

Powiększ szerokość o ok. 5 cm na szwy po bokach zasłony.

2017-10-17

W procesie produkcji tkanina poddawana jest wielu procesom, które mają na celu oczyszczenie włókien, a także dodatkowym procesom w celu uszlachetnienia i zwiększenia wytrzymałości włókien.

Jednym z tych procesów jest dekatyzacja - poddawanie tkaniny działaniu gorącej (ok. 60 °C) wody, pary wodnej i zimnej wody, mające doprowadzić do skurczenia się włókien i stabilizacji ich wymiarów.

Kurczliwość tkaniny po dekatyzacji zależy od składu jak i przeznaczenia tkaniny:

  • Bawełna – 3 – 7%
  • Poliester – 2 – 3%
  • 30% bawełny, 70% poliester – 3%
  • 70% bawełny, 30% poliester – 2 – 4%
  • Tkaniny lniane – 3%
  • Tkaniny lniano – bawełniane – 5%

2017-10-16

Okno jest wizytówką każdego wnętrza, wymaga ono starannej oprawy, aby podkreślić jego urodę i wykreować nastrój pomieszczenia.

  • "Ubrania” okna to bardzo ważny element, ponieważ wkraczając w jakiekolwiek pomieszczenie oczy widza zawsze kierują się najpierw w stronę okna, które nadaje ton całemu wnętrzu.
  • Należy pamiętać ,że wystrój okna nie służy tylko do dekoracji ale również jest to funkcjonalny element naszych wnętrz.
  • Właściwe zaprojektowanie i zainstalowanie zasłon czy rolet w razie potrzeby mogą kontrolować nasłonecznienie pomieszczenia.

 

WIELKOŚĆ POMIESZCZENIA


W małych pomieszczeniach najlepiej wyglądają zasłony gładkie lub o drobnych wzorach - takie tkaniny optycznie powiększają przestrzeń.

Jeśli dekorujemy okno w dużym pokoju, możemy pozwolić sobie na większą dowolność i wykorzystać materiał o dużym, kontrastowym wzorze.

Podobnie jest z upinaniem zasłon: w dużych wnętrzach mogą to być drapowania, w małych – bardziej oszczędne formy, które nie zabierają miejsca.

Dobrym rozwiązaniem w małych pomieszczeniach są różnego rodzaju rolety – zajmują mało miejsca, a ich kolor i rodzaj materiału, z którego są wykonane możemy dopasować do każdego wnętrza.

 

STYL WNĘTRZA

Dobierając tkaniny do stylu wnętrza weźmy pod uwagę nie tylko kolor i rodzaj samej zasłony czy firany, ale także karnisz, na którym ją zawiesimy.

Na przykład:

  • styl śródziemnomorski podkreślą metalowe drążki z ozdobnymi końcówkami, na których zawieszamy zasłony utrzymane w soczystych, słonecznych barwach,
  • we wnętrzu ekologicznym sprawdzą się drewniane karnisze i naturalne tkaniny oraz drewniane, bambusowe lub wiklinowe rolety i żaluzje,
  • styl nowoczesny - lekkie, błyszczące tkaniny zawieszone na stalowych linkach         

PRZEZNACZENIE WNĘTRZA

Zasłony i firanki wiszące w kuchni trzeba niestety dość często prać, muszą być zatem uszyte z tkanin łatwych do prania. Z tego samego powodu nie warto ich upinać w bardzo skomplikowany sposób, który ciężko będzie „odtworzyć”.

W łazience z kolei powinniśmy zawiesić zasłony z tkaniny syntetycznej, rolety wiklinowe lub żaluzje z tworzywa sztucznego – tylko te materiały dobrze zniosą panującą w pomieszczeniu wilgoć.

Sypialnia to miejsce, w którym szczególnie dbamy o naszą prywatność, więc wykorzystujmy tu tkaniny, które dobrze ochronią nas przed wzrokiem ciekawskich.

 

WZORY

Okno jest częścią pomieszczenia, więc nie powinno różnić się stylem od reszty wystroju. Kolor ścian, tapet, wykładzin musi współgrać z zasłonami.

Stosujemy dwie metody aranżacji:

  • tkaniny dopasowujemy na zasadzie harmonii lub
  • odwrotnie - stosujemy przemyślany kontrast, faktur barw lub wzorów. Druga metoda jest znacznie trudniejsza i wymaga wyczucia, ale warto spróbować, a fantazja będzie tu dobrym doradcą

 

WZORY I FAKTURY:

  • KWIATY – idealne do rustykalnych pomieszczeń, romantycznych wnętrz lub pokoi dziecięcych
  • DUŻE WZORY – idealne do wysokich pomieszczeń o dużych oknach
  • TKANINY O NATURALNYM WYGLĄDZIE – najbardziej wszechstronne – można je ozdabiać, pozostawić w stanie naturalnym, mogą być idealnie wyprasowane lub lekko pogniecione. Pasują do każdego wnętrza.
  • PASY I KRATKI – w zależności od kolorystyki pasują do każdego wnętrza. Można je zestawiać ze sobą na zasadzie harmonii lub kontrastu
  • TKANINA O STRUKTURZE JEDWABIU / JEDWAB – nadaje wnętrzu luksusowy wygląd. Na zasłony najlepszy będzie jedwab gładki bo wygląda bardzo elegancko. W sypialni ładnie komponują się jedwabie haftowane, tworząc subtelny i przytulny klimat.
  • WOALE I ORGANDYNY – idealne rozwiązanie dla większości pomieszczeń. Miękko spływające woale czy organdyny pasują do każdego wnętrza i tworzą niepowtarzalny nastrój.